Home / Events / Autisme en ADHD | Webinar
(O)GGZ
Eerstelijnszorg
Jeugdzorg

Autisme en ADHD| Webinar

Maandag 16 november 2026 | 10.30 – 12.00 uur

 

Deze webinar maakt deel uit van de webinarreeks Autisme

 

ADHD en autisme vertonen soms overlappende kenmerken, waardoor het in de praktijk niet altijd eenvoudig is om ze van elkaar te onderscheiden. Toch is het van groot belang om dit onderscheid goed te kunnen maken, omdat de behandeling en begeleiding die iemand nodig heeft sterk kunnen verschillen. Soms komen ADHD en autisme (of ASS) ook gelijktijdig voor. Dit is belangrijk om te weten, want dit vraagt om een andersoortige aanpak in de zorg.

Tijdens deze webinar zal Laura de Lange, GZ-psycholoog bij het autisme expertisecentrum van GGz Centraal, ingaan op hoe autisme en ADHD te onderscheiden zijn, hoe ze samengaan en welke aanpak hierbij passend is. Er is aandacht voor het diagnostische proces en de belangrijkste aandachtspunten daarin.

 

Doelgroep

(GZ-)psychologen, orthopedagogen, gedragsdeskundigen, psychiaters, verpleegkundigen, verpleegkundig specialisten, verslavingsartsen en anderen met interesse in ADHD bij autisme.

 

Spreker

Laura de Lange is GZ-psycholoog bij Emerhese Flevoland, het autisme expertisecentrum van GGz Centraal. Laura richt zich met name op diagnostiek bij volwassenen met (een vermoeden van) autisme.

Inschrijven

€ 109,- p.p. excl.btw

Meer over prijzen en kortingen

 

  • Onderscheid Autisme-ADHD
  • Passende zorgaanpak
  • Ruimte voor vragen
16-11-2026
Online

Accreditatie

Kwaliteitsregister V&V en Register Zorgprofessionals (V&VN): 2 punten

  • Scholing Consultatieve Psychiatrie
  • Scholing GGZ
  • Scholing Jeugdverpleegkunde
  • Scholing SPV

Verpleegkundig Specialisten Register (VSR): 2 punten

NIP Kinder- en Jeugdpsycholoog (K&J) / NVO Orthopedagoog-Generalist (OG)*: 1,5 punt

  • KJ opleiding – behandeling: 0,5 punt
  • KJ opleiding – diagnostiek: 0,5 punt

Federatie van Gezondheidszorgpsychologen en Psychotherapeuten(FGzPT): 1 punt

Vereniging voor Verslavingsgeneeskunde Nederland(VVGN)**: 2 punten

  • Nascholing buiten vakgebied verslavingsgeneeskunde

 

* SKJ: Jeugdzorgwerkers en jeugd- en gezinsprofessionals mogen door NIP/NVO geaccrediteerde scholing indienen voor herregistratie

** Artsen mogen 25% van hun 5-jaarlijkse punten buiten hun vakgebied halen.


Staat jouw vereniging er niet bij? Neem dan tijdig contact met ons op. Wij zullen bij voldoende interesse jouw verzoek in overweging nemen.
Wij voorzien iedere deelnemer van een bewijs van deelname.

 

Inschrijven

Je investering
€ 109,- excl. btw per persoon. Wil je met meerdere collega’s de webinar volgen, dan dient elke deelnemer apart het inschrijfformulier in te vullen.

 

Groepskorting
Elk vijfde persoon neemt gratis deel bij gelijktijdige inschrijving via het groepsregistratieformulier, die je hier kunt downloaden. Reeds ingeschreven personen kunnen geen deel uitmaken van de groepsaanmelding.

 

Ik wil mij inschrijven

 

 

 

 

Agenda

Wellicht ook interessant

Een groep mensen zitten kijken naar een scherm waarop iets wordt gepresenteerd en schrijven in notitieboekjes.
Contact

Vragen, of ontvang je graag meer informatie over ons aanbod?